Արցախից տեղահանված ավելի քան 5000 ընտանիք ռուսական մարդասիրական օգնություն է ստացել
Արցախից բռնի տեղահանված ավելի քան 5000 ընտանիք Հայաստանում ստացել է ռուսական մարդասիրական օգնություն։ Այս մասին հայտնում է «Եվրասիա» ԻՀԿ-ի տելեգրամյան ալիքը:
«Եվրասիա» ԻՀԿ-ն, «Ռուսական Մարդասիրական Առաքելություն»-ը և «Ռոսսոտրուդնիչեստվո»-ն շարունակում են «Ռուսաստանը Ձեզ հետ է» օգնության լայնածավալ ակցիան: Այս անգամ Արարատ և Արտաշատ քաղաքներում կարիքավորներին տրամադրվել են սննդամթերք և առաջին անհրաժեշտության պարագաներ։
Հաջորդ բաշխման կետը կբացվի Արմավիրում։ Ըստ աղբյուրի՝ մարդասիրական օգնության առաքման կազմակերպմանը մասնակցել է նաև ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։

Сегодня тот, из-за кого мы потеряли 5000 жизней, делает Церковь своей мишенью: Ваге Аветян
Мы стоим на краю пропасти и утраты государственности, а разрушение Церкви окончательно приведет Армению к уничтожению. Об этом заявил в беседе с Alpha News представитель армянской общины Санкт-Петербурга Ваге Аветян.
«То, что мы сегодня говорим по-армянски, имеем культуру, что наши сыновья и дочери воспитываются в армянском духе – это все сохранилось благодаря Церкви. Мы веками не имели государственности, но имели Церковь, и ее разрушение имеет одну цель – привести к уничтожению государственности», — отметил он.
Аветян также подчеркнул, что сегодня человек, из-за которого Армения и Арцах потеряли 5000 жизней, превращает Церковь в мишень.